Наводнения и пропаднал мост след паднали над 249 л/кв.м. дъжд за последните 12 часа
Със заповед на кмета Димитър Николов на територията на община Бургас се въвежда частично бедствено положение. Мярката се налага заради настъпило мащабно наводнение в района на гр. Бургас, кварталите, Рибарско селище, с. Маринка в.о. Черниците.
Според данните на хидрометеорологичната станция във в.з. Черниците за последните 12 часа са паднали над 249 л/кв.м. дъжд. Мостът там е пропаднал и в момента няма достъп до вилната зона. В кв. „Крайморие“ количеството валежи е 186 л/кв.м., а в района на рибарското селище е 117 л/кв.м.
Неучебен ден е обявен за учениците от училището в кв. „Победа“. Движението от к/с „Меден рудник“ към центъра на Бургас е затруднено заради изоставени автомобили в района на магазин „Мосю Бриколаж“.
Затворен сухопътният достъп до рибарското пристанище „Крайморие“, там има преобърнати 5 лодки.
Кметът на Бургас свиква и Общинския кризисен щаб. При необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони.
Движението на автомобили в района на Рибарското селище и „Черниците“ е ограничено.
Частичното бедствено положение ще бъде в сила до 6 октомври.
Източник: Община Бургас

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години