Откриха контрабандни монети в контейнер на бургаското пристанище
- 4 февруари, 2025
По документи контейнерът е съдържал употребяван пътнически автомобил и употребявано ремарке от САЩ
113 контрабандни монети и металотърсач откриха митническите служители от Териториална дирекция Митница Бургас при проверка на контейнер, доставен с кораб на бургаско пристанище. По документи контейнерът е съдържал употребяван пътнически автомобил и употребявано ремарке от САЩ. Получател на товара е американски гражданин, постоянно пребиваващ в България, съобщават от Агенция "Митници".
На 28.01.2025 г. служители от отдел „Митническо разузнаване и разследване“ селектират контейнера за щателна митническа проверка. В хода на извършените контролни действия със специализирана рентгенова апаратура, инспекторите установяват зони с подозрителна плътност в декларираните превозни средства. При последвалата физическа проверка са открити колети с личен багаж, поставени на различни места в автомобила и в ремаркето. Установено е, че между лични вещи на дъното на сакове в колетите са укрити метал детектор и общо 113 различни монети - старинни, инвестиционни и колекционерски.
Получателят на превозните средства в контейнера е потвърдил в писмените си обяснения, че метал детектора и монетите са негова собственост, но не може да представи документи за тях. Контрабандните монети са задържани с протокол и ще бъдат предадени за експертиза. Работата по случая продължава.

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери