Благороден жест към детското отделение на болницата в Кюстендил
- 17 януари, 2026
Победителите в конкурса за външна коледна украса дариха наградата си на отделението
Благороден жест направиха победителите в конкурса за външна коледна украса, организиран от Община Кюстендил. Валерия и Андрей, отличени в категорията „Обществена сграда и обект за хранене“ с участието си на ресторант „Алея“, дариха изцяло получената парична награда на отделението по „Детски болести“ в МБАЛ – Кюстендил.
„Малко, но от сърце. Надяваме се по този начин да допринесем за по-комфортна среда за децата, които се лекуват в нашата болница“, сподели Валерия.
Дарението бе прието от д-р Мая Кирилова, началник на отделението по „Детски болести“, която изрази искрената си благодарност за жеста и увери, че средствата ще бъдат използвани за нуждите на детското отделение.
Инициативата е пример за социална отговорност и показва как празничният дух може да се превърне в реална подкрепа за най-малките пациенти.

Източник: МБАЛ “Д-р Никола Василиев” - Кюстендил
Най - четени
Последни
Времето на 22 юни 2026 г.
- 22 юни, 2026
Гърция ще следи плажовете с дронове
- 21 юни, 2026

Още от Здраве
Три важни ползи от пъпеша
Този вкусен летен плод е отличен избор за хора, които искат да се хранят балансирано
8 Е-та, които увреждат сърцето
Консервантите се използват масово в индустриално преработените храни, за да се удължи срокът им на годност и да се запази качеството
Хъркането може да увреди мозъчната дейност и паметта
Ето какво съветват специалистите за намаляване на хъркането