Най-силният трус е с магнитуд 3,3 по скалата на Рихтер
Серия от трусове бяха регистрирани край Несебър за по-малко от денонощие. Всички те са с епицентър в българската акватория на Черно море.
Това показват данни на Националния институт по геофизика, геодезия и география при БАН.
Първият трус е бил снощи около полунощ, а последният около 9:30 тази сутрин. Най-силният е с магнитуд 3,3 по скалата на Рихтер. Последният е бил с магнитуд 2,9 по Рихтер и дълбочина на труса 15 км.
В сряда земетресение с магнитуд 6,2 с епицентър в Мраморно море разлюля Истанбул и предизвика паника. Регистрирани са 266 вторични труса.
Училищата и университетите в съседката ни остават затворени и днес.

Още от България
Осем медала за таекуондо клуб "Хоук" – Банско на международен турнир
Турнирът в Охрид беше последното състезание за клуба през настоящия състезателен сезон
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери