Инициативата "Да спортуваш е модерно!“ събра ученици и малчугани
Под надслов „Да спортуваш е модерно!“ в Брезник се проведе спортен празник, организиран от Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните – Община Брезник.
С много настроение и ентусиазъм в състезанията и спортните игри се включиха децата от ДГ „Брезица“, учениците от ОУ „Христо Смирненски“ и СУ „Васил Левски“.
Участниците демонстрираха отлична физическа подготовка, спортен дух и желание за победа, а събитието премина в атмосфера на честна игра, радост и положителни емоции.
Чрез инициативата организаторите целят да насърчат децата и учениците към активен и здравословен начин на живот, подчертавайки ролята на спорта за изграждането на дисциплина, увереност и умения за работа в екип.
От Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните – Община Брезник благодариха на всички участници и техните преподаватели, които превърнаха деня в истински празник на движението, енергията и детския ентусиазъм.
източник: община Брезник

Още от България
Младежи от седем държави се събраха в Кюстендил за международна образователна програма
Инициативата насърчи обмена на опит, развитието на младежката работа и подкрепата за младите хора
Софийската филхармония свири в Скопие въпреки политическото напрежение
Българският национален оркестър ще представи „Кармина Бурана“ в Северна Македония като послание за диалог чрез култура
На 20 юни Бусинци посреща фестивала "Сръчните ръце“
Празник на българските занаяти, традиции и изкуства събира майстори и гости в Трънския край