СУ "Отец Паисий“ – Самоков представи новия си училищен химн в Народния театър
- 20 юни, 2026
Учениците се включиха в националната инициатива "Светилник“
СУ „Отец Паисий“ – Самоков представи своя нов училищен химн на сцената на Народния театър „Иван Вазов“ по време на тържествения концерт „Светилник 2025–2026: Че какво без песен е светът“.
Училището е сред деветте образователни институции от цялата страна, които тази година получиха оригинален училищен химн в рамките на националната инициатива „Светилник“, организирана от МУЗИКАУТОР. Проектът има за цел да създаде музикални произведения, които да се превърнат в символ на училищната общност и нейните ценности.
По време на концерта учениците от самоковското училище представиха новата песен пред многобройна публика, официални гости и партньори на инициативата. В рамките на събитието бяха показани и премиерно видеоклиповете към новосъздадените училищни химни.
От името на Община Самоков на празничния концерт присъства заместник-кметът Станимира Давидова. Тя поздрави учениците, учителите и ръководството на СУ „Отец Паисий“ за полученото признание и за активното им участие в националната инициатива.
Новият училищен химн ще бъде не само музикален символ на учебното заведение, но и послание за принадлежност, споделени ценности и общностен дух. Песента ще съпътства бъдещите поколения възпитаници на училището и ще допринася за съхраняването на неговата идентичност и традиции.
източник: община Самоков
Най - четени
Последни
Времето на 22 юни 2026 г.
- 22 юни, 2026
Гърция ще следи плажовете с дронове
- 21 юни, 2026

Още от България
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония