Инициатива от "Зелените дни“ в рамките на трансграничен проект с Община Крива Паланка
Седмицата на гората в Дупница продължи с поредна зелена инициатива, в която ученици засадиха фиданки от червен американски дъб в парка над параклиса „Св. Спас“ в местността Дренски рид.
Лесовъдът инж. Явор Цегриловски обясни, че видът се развива добре в местните климатични условия, расте бързо и есента се обагря в червени нюанси. Фиданките бяха предоставени от разсадника на Държавно горско стопанство Рилски манастир.
Инициативата бе открита от заместник-кмета Бойко Христов, който се включи активно в засаждането. В мероприятието се включиха още младежи от Youth Center Dupnitsa, Арт Ателие „Дон Кези“, юношите на Марек U15, ученици от Профилирана гимназия „Христо Ботев“, както и експерти от общината и ОП „Чистота и поддръжка на териториите за обществено ползване“.
Събитието насърчи участниците и гражданите да се грижат за природата и да засаждат още дървета за по-зелено бъдеще на Дупница.
източник: община Дупница
Най - четени
Последни
Времето на 22 юни 2026 г.
- 22 юни, 2026
Гърция ще следи плажовете с дронове
- 21 юни, 2026

Още от България
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония