Едно "да" и четири "не" на консултациите
Подуправителят на Българската народна банка (БНБ) Андрей Гюров обяви, че е готов да стане служебен премиер след среща с президента Илияна Йотова в рамките на конституционната процедура за назначаване на служебно правителство.
"Беше един много важен и знаков разговор с президента, защото и двамата осъзнаваме, колко погледи и колко очаквания са насочени в наша посока в този момент. Това, което казах и на нея, е, че едни честни избори могат да бъдат направени само и едно честно сътрудничество между всички институции, които са чули площадите и са чули какво искат хората и гражданите", сподели той.
Гюров отбеляза, че е готов да поема отговорността, ако това стане при ясни принципи и без скрити условия.
"В принципите означава България е Европа, а в Европа се провежда честни избори. Честни избори може да имаме тогава, когато едно служебно правителство не се намества на политическия терен, то е достатъчно неутрално и равно отдалечено от всички партии и работи само в правомощията, които са му дадени от Конституцията", подчерта още той.
Андрей Гюров обяви, че разговорът между тях е бил принципен.
"Ще продължат разговорите с всички кандидат-премьери и ще станем във връзка с тях", каза още той.
Източник: Дарик

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев