Срещите ще се провеждат през час на "Дондуков" 2
Президентът Илияна Йотова започва консултациите за сформиране на редовно правителство с партиите от 52-рото Народно Събрание. Държавният глава ще проведе разговори с всички шест парламентарни групи преди да връчи мандат за съставяне на правителство.
Първата среща на "Дондуков" 2 е насрочена за 10.30 часа и ще бъде с представителите на най-голямата парламентарната група - тази на "Прогресивна България". Час по-късно в президентството са поканени от ГЕРБ-СДС. След това са срещите с ДПС, с "Продължаваме промяната" и с "Демократична България", а последният - шести разговор, е насрочен за 16.00 часа с представителите на "Възраждане".
След края на консултациите Йотова ще направи изявление пред медиите. Очакванията са в четвъртък президентът да връчи първия мандат за съставяне на кабинет на „Прогресивна България“.
Източник: БНТ

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев