Предложението е направено след анализ на бюджета за 2025 година, каза финансовият министър Теменужка Петкова
Ще има добавки от 50 лeва за пенсионерите, които са до прага на бедност. Това съобщи министърът на финансите Теменужка Петкова по време на проверка на граничния пункт „Капитан Андреево“.
По думите ѝ лидерът на ГЕРБ, Бойко Борисов, винаги е държал българските пенсионери да могат да получават добавки за Великден, за Коледа.
„Когато ГЕРБ е управлявала, това винаги се е случвало“, категорична беше Теменужка Петкова.
Затова в Министерството на финансите е направен анализ на държавния бюджет за 2025 г. за възможностите да бъдат осигурени Великденски добавки.
„Проведохме разговори с Бойко Борисов, с премиера Росен Желязков, с нашите коалиционни партньори и взехме решение, че ще бъдат предоставени Великденски добавки на 687 000 души. Това са пенсионерите, които получават най-ниската пенсия, тази до линията на бедност от 638 лева. Добавката ще бъде в размер на 50 лева. Общата стойност на необходимите средства е 34,4 млн. лв. Още другата седмица, в сряда, правителството ще внесе такова решение и то ще бъде гласувано“, обясни финансовият министър.

Още от България
Бъдещи първокласници посетиха училището в Якоруда
Инициативата цели по-лесна адаптация на децата към училищната среда
Откриха фолклорния фестивал "Доспей пее и танцува“
Над 500 участници се включват в четвъртото издание на празника в самоковското село
Осмокласници от Хаджидимово впечатлиха с постановката "Хамлет“
Благотворителният спектакъл събра средства за изграждането на параклис