Трима американски астронавти и руски космонавт се завърнаха благополучно на Земята с капсулата на Space X.
Астронавтите на НАСА Матю Доминик, Майкъл Барат и Жанет Епс и космонавтът на Роскосмос Александър Гребьонкин се приземиха успешно край бреговете на Флорида след близо 8 месечен престой на МКС.
За един от астронавтите на НАСА, чието име не се споменава, има медицински проблем. За сега не се дават подробности.
От НАСА съобщават, че е в стабилно състояние, но остава за наблюдение в болницата. След медицинските прегледи останалите трима членове на екипажа вече са в космическия център Джонсън в Хюстън.
Астронавтите и руският космонавт прекараха в Космоса близо 8 месеца. Първоначалните планове на НАСА бяха те да се завърнат по-рано, но проблемите с капсулата Starliner на Boeing и лошите метеорологични условия забавиха завръщането на екипажа на Земята.
Източник: БНР

Още от Свят
Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
През последните дни натискът върху Стармър нарасна още повече след победата на Анди Бърнам на частичните избори в Мейкърфийлд
21 юни - Световен ден на хидрологията
Наука за движението, разпределението и качеството на водите по Земята
"Пещерата на Пон Ньоф" отвори врати в Париж
Впечатляващата инсталация отдава почит на Кристо и Жан-Клод и 40-годишнината от „Опакования Пон Ньоф“