Това заяви лидерът на ГЕРБ след консултации при президента
Ако искат силно правителство, трябва да съм премиер. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов след консултациите при президента преди връчването на първия мандат за съставяне на правителство.
"Не може в толкова многопартиен парламент предпредполседният да има председател на НС, по-предпоследният да иска да управлява държавата, а последният да иска да изолира първия от управлението", каза Борисов.
Според него, всички трябва да се смирят и да приемат, че състезанието е свършило преди месец.
"С БСП доказаха, че може да си партнираме. В нашата формула влизаше ПП-ДБ, ИТН и БСП. ГЕРБ ще е водещ в законите за съдебната власт", каза още Борисов.
Източник: БНР

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев