Гласуването ще е в четвъртък или петък
Депутатите ще обсъждат вота на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков, който встъпи в длъжност на 16 януари 2025 г.
Вотът е за провал в областта на външната политика и беше иницииран от „Възраждане“. Подкрепиха го още две партии в 51-вото Народно събрание – „Величие“ и МЕЧ.
От ПП-ДБ заявиха, че няма как да подкрепят вот на недоверие, внесен от „Възраждане“, с които имат коренно различни позиции за външната политика на страната.
Лидерът на „ДПС – Ново начало“ Делян Пеевски обяви, че този вот няма как да мине и се очаква партията му да не го подкрепи.
Депутатите от ДПС-ДПС, които първоначално подкрепиха правителството „Желязков“, но после се разочароваха от управляващото мнозинство, решиха вчера, че на този етап няма да гласуват за сваляне на кабинета.
В четвъртък или в петък предстои и гласуването на вота на недоверие – не по-малко от 24 часа след края на дебатите по него.
Правителството на Росен Желязков е на власт от по-малко от три месеца и това е първият вот на недоверие срещу него.
Източник: БТВ

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев