Договорът за лизинг е на стойност 4,5 млн. лева без ДДС
Народното събрание ще получи 70 нови служебни автомобила. Договорът за лизинг е на стойност 4,5 млн. лева без ДДС и е с продължително 48 месеца.
Депутатите ще се возят в 57 бензинови и 13 електрически коли. Те се съхраняват в София и предстои да бъдат предадени на Народното събрание.
Заложеният пробег с напълно заредена батерия на електрическите автомобили е 589 км. Те са с мощност 210 kW или 285 конски сили.
Бензиновите коли са със задвижване 4х4 и с мощност 265 конски сили.
Минималните изисквания за мощност на автомобилите беше 120 kW (160 конски сили). На молба за разяснение защо е необходима високата мощност на автомобилите, администрацията на Народното събрание уточнява, че автомобилите за депутати са включени към групата на превозните средства със специален режим на движение. Това им позволява да се движат със скорост над ограничението от 140 км/ч по магистралите.

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев