Петият вот на недоверие към правителството влиза за обсъждане в парламента
- 17 септември, 2025
От "Възраждане" и "Величие" вече обявиха, че ще подкрепят вота
Петият вот на недоверие към правителството влиза за обсъждане в парламента.
Вотът на недоверие е за провал на кабинета "Желязков" в секторите "Вътрешна сигурност" и "Правосъдие".
Според вносителите - 59 народни представители от "Продължаваме Промяната" - "Демократична България", МЕЧ и АПС, провалът води до задълбочаване на проблема със завладяната държава, до липса на справедливост и до обедняване на българските граждани.
От "Възраждане" и "Величие" вече обявиха, че ще подкрепят вота.
Гласовете им са по-малко от необходимите 121, за да свалят кабинета.
Гласуването ще се проведе не по-рано от 24 часа след приключването на дебата.
В Народното събрание ще отбележат и Деня на София с кръводарителска акция. Инициативата е на Комисията по здравеопазване и е под патронажа на председателя на парламента Наталия Киселова.
Източник: БНТ

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев