Бойко Борисов изпрати официално писмо
Официалното писмо на ГЕРБ е изпратено вчера след заседание на парламента. Според източници на БНР ГЕРБ предлага Атанас Атанасов да стане председател на 51 НС, а представител на ГЕРБ, най-вероятно, самият лидер на партията Бойко Борисов да оглави следващото правителство.
В самото писмо, което беше разпространено от ПП-ДБ, не фигурират подобни предложения.
Поканата беше приета от ПП-ДБ.
„Приемаме поканата за среща. След седем парламентарни избора диалогът между първите две политически сили е необходимата отговорност към българските граждани“, заявяват от ПП-ДБ.
От коалицията считат, че конструктивният разговор за освобождаване на институциите (особено прокуратурата и антикорупционната комисия) от влиянието на г-н Пеевски е ключов за излизане от политическата криза.
„Предлагаме срещата да се проведе в публичен формат, с участието на лидерите“, заявяват още от ръководството на ПП-ДБ.
изгточник: БГНЕС

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев