За падане на кабинета "Желязков" гласуваха едва 54-ма депутати
Правителството с премиер Росен Желязков оцеля след първия вот на недоверие!
Той бе внесен от "Възраждане" с мотиви, свързани с "провал във външната политика" на страната ни. Вотът на недоверие бе подкрепен от ПГ на "Величие" и МЕЧ.
Днес той се оказа неуспешен, след като едва 54 депутати гласуваха "за" оставка на правителството. Против бяха 150 народни представители, нямаше въздържали се.
От ПГ на "Възраждане" обявиха в кулоарите на парламента днес, че вече са написали мотиви за вот на недоверие на тема "Корупция".
Източник: Bulgaria ON AIR

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев