Първият мандат ще бъде връчен на лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов
Днес президентът Румен Радев започва консултации с парламентарно представените групи в 51-ото Народно събрание. В 9:30 държавният глава ще се срещне с ГЕРБ-СДС, а два часа по-късно в 11:30 ще приеме "Продължаваме Промяната – Демократична България".
Според Конституцията, след приключване на консултациите с всички осем парламентарни сили, президентът следва да започне процедурата по връчване на мандати. Тази стъпка стана възможна, след като депутатите успяха да изберат председател на Народното събрание – доц. Наталия Киселова, след почти месец на политически блокаж и десет неуспешни опита.
Първият мандат за формиране на правителство ще бъде връчен на лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев