Представители на двете страни ще се срещнат в Лондон
След кръга от разговори в Женева миналия месец, САЩ и Китай ще седнат на масата за преговори в Лондон, за да се опитат да запазят крехкото примирие в областта на търговията, въпреки нарастващото напрежение.
Министърът на финансите Скот Бесент, министърът на търговията Хауърд Лутник и търговският представител Джеймисън Гриър ще водят делегацията на САЩ, обяви президентът Доналд Тръмп, цитиран от АФП.
Китайският вицепремиер Хе Лифенг - който ръководеше преговорния екип на Пекин в Женева - също ще оглави екипа в Лондон, съобщи през уикенда китайското външно министерство.
„Срещата би трябвало да мине много добре“, написа Тръмп в публикация в Truth Social.
Неговият прессекретар Каролин Ливит заяви пред „Фокс нюз“:
„Искаме Китай и Съединените щати да продължат да се движат напред по споразумението, което беше сключено в Женева“.
Въпреки че правителството на министър-председателя на Обединеното кралство Киър Стармър повтори, че по никакъв начин не е участвало в съдържанието на дискусиите, негов говорител заяви: „Ние сме нация, която защитава свободната търговия.“
Властите на Обединеното кралство „винаги са били наясно, че търговската война не е в интерес на никого, така че приветстваме тези разговори“, добави говорителят.

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев