По случая са задържани петима души
Седем недоносени бебета бяха натровени със спирт в болница в Северен Кипър. Според първоначалната информация причината за едновременното влошаване на състоянието на кърмачетата е, че медицинска сестра случайно е приготвила млякото им за хранене с чист спирт вместо с вода.
Инцидент е станал в интензивното отделение за лечение на новородени в спешна болница в Никозия. Първоначално е обявено, че в резултат на това, момиченце на 20 дни, което е било в кувьоз, е починало. По-късно обаче е уточнено, че смъртта на детето не се дължи на "адаптирано мляко с алкохол". Повече информация се очаква след аутопсията.
Здравословното състояние на другите шест бебета се подобрява. По случая са задържани петима души. Води се полицейско разследване.
Източник: Нова ТВ

Още от Свят
Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
През последните дни натискът върху Стармър нарасна още повече след победата на Анди Бърнам на частичните избори в Мейкърфийлд
21 юни - Световен ден на хидрологията
Наука за движението, разпределението и качеството на водите по Земята
"Пещерата на Пон Ньоф" отвори врати в Париж
Впечатляващата инсталация отдава почит на Кристо и Жан-Клод и 40-годишнината от „Опакования Пон Ньоф“