Шестима души са задържани, движението в района е ограничено
До ранени полицаи и арести се стигна на протеста на „Възраждане” в София. Членове и симпатизанти на партията излязоха на демонстрация в защита на българския лев и срещу въвеждането на еврото.
Протестът започна пред сградата на Българската народна банка. След това демонстрантите се отправиха към сградата на ЕК и я замеряха с червена боя. Чуха се бомбички, предаде NOVA.
Няколко минути продължиха гърмежите от бомбичките, а полицаите изблъскаха протестиращите по-далеч от сградата. На място дойдоха пожарникари и представители на жандармерията. Има и линейки, съобщи БТА.
От СДВР потвърдиха, че са пострадали десетима полицаи, а шестима души са задържани. Участниците в акцията скандираха "Оставка" и "Не на еврото". Протестиращите хвърляха и яйца по сградата на ЕК. Движението в района е ограничено.
След като бяха пред сградата на представителството на Европейската комисия, протестиращите се отправиха към сградата на Министерския съвет. Преди дни от формацията влязоха в БНБ заради тайна, по думите им, мисия на Международния валутен фонд.
източник: vesti.bg

Още от Политика
Нови правила за трудовия стаж
Мащабни промени и в МВР
От 1 август се повишава акцизът върху тютюна
Прогнозата предвижда допълнителни 155,9 млн. евро от акциз и ДДС за 2026 г.
Роботът Робърт е първият член на новия консултативен съвет
Роботи ще съветват министър Иван Василев